Park miniatur w Inwałdzie

ATRAKCJE – INWAŁD,  PARK MINIATUR  I  DINOLANDIA

Inwałd  to wieś w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim, w gminie Andrychów, u podnóża Ostrego wierchu (562m) i Wapienicy (531m). Graniczy z Frydrychowicami,Chocznią,  Zagórnikiem, Andrychowem i Wieprzem

Jedynym pozostałym obiektem potwierdzającym burzliwą historię Inwałdu pozostał zamek wybudowany przez właścicieli wsi – Romerów.

Główną jednak atrakcją jest niedawno utworzony na powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych Park Miniatur. Znaleźc tu można miniatury w skali 1:25 najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata. Zwiedzając park można podziwiać m. in.: Świątynię Akropolu, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eifflla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa, Biały Dom. Z każdym rokiem przybywają kolejne modele.
W trakcie zwiedzania na turystów czekają także inne atrakcje, takie jak Mini Lunapark, kino 4D, Zielony Labirynt, a dla najmłodszych – ogromna piaskownica i Małpi Gaj. Na głodnych czekają liczne punkty gastronomiczne.

Kolejną atrakcję Inwałdu jest otwarty latem 2009 roku Park Rozrywki Dinolandia – jedyna w Europie kolekcja modeli 50 różnej wielkości dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Ponadto dostępne tam są dwie trasy do gry w minigolfa, pola do gry w boule (kule), ściana wspinaczkowa, park linowy i plac zabaw dla dzieci oraz trasy do zjazdów tyrolskich o łącznej długości około 500 metrów. Jest także jaskinia T.Rexa oraz restauracja T.rextaurant  i kilka innych punktów gastronomicznych.